ایده های عکس در دوران بارداری می‌توانند بسیار متفاوت باشند، همه چیز بستگی به خواسته های مشتری، زمان سال و برنامه های عکاس دارد. ایده عکاسی بارداری زمانی جادویی است که شما قطعا میخواهید آن را در عکس‌ها ثبت کنید تا احساسات شگفت انگیزی از انتظار کشیدن برای فرزند خود را منتقل کنید.قصد داریم در این مقاله به نکات عکاسی بارداری بپردازیم که می تواند عکس شما جذاب کند.یادمان باشد عکس بارداری یکی از به یاد ماندنی ترین عکس های دوران زندگی شما خواهد بود، پس برای آن وقت بگذارید و با رعایت نکات زیر عکس بارداری ماندگاری رقم بزنید.

1. یکی از بهترین ایده ها تمرکز روی قهرمان اصلی عکس است؛شکم مادر! عکسی را از نزدیک و با حالت تاکید روی شکم‌ مادر و نگه داشتن توسط مادر بگیرید. می‌توانید برای تاثیرگذاری بیشتر از نور استفاده کنید.

2. کفش های کوچولو
آیا مشتریان شما از قبل برای فرزندشان کفش خریداری کرده اند ؟؟؟ از آن‌ها بخواهید یک جفت کفش کوچک برای عکس‌هایشان انتخاب کنند. به این ترتیب میتوانید تصاویر بهتری از انتظار آن ها را ثبت کنید.

3. حالت قلبی دست‌ها
از مشتریان خود بخواهید که برای نشان دادن محبت به کودکشان دست‌هایشان را به شکل قلب حالت دهند. برای تاکید بیشتر بر عشق و آرامش خانواده می‌توانید از حلقه ازدواج استفاده کنید.

4. توجه به عکس سونوگرافی
برای به اشتراک گذاشتن خبر بارداری هیچ راهی بهتر از استفاده از عکس سونوگرافی وجود ندارد . پس زمینه ای مناسب را انتخاب کنید و صحنه را ترکیب بندی کنید و عکس بگیرید.

5. پیوند خواهر و برادر بزرگ‌تر
زمانی که نوزاد برادر یا خواهر بزرگ‌تری دارد می‌توانید از یکی از بهترین ایده های عکسبرداری دوران بارداری استفاده کنید و همه آن‌ها را در کادر خود جمع کنید. حضور کودکان می‌تواند جو انتظار را به تصویر اضافه کند.

6. استفاده از کدو تنبل
اگر در فصل پاییز عکاسی می‌کنید، بنابراین کدو تنبل برای تقلید از شکم مادر گزینه مناسبی است. این ایده تصاویری خنده دار و شاد را ایجاد می‌کند و جوی پرانرژی را به وجود می‌آورد. فراموش نکنید که در این عکس‌ها از حضور پدر هم استفاده کنید.

7. حضور تمام اعضای خانواده
از تمامی اعضای خانواده درخواست کنید که در عکس حضور پیدا کنند، پدر، مادر، برادران یا خواهران بزرگ‌تر. انجام این کار بهترین راه برای بیان شادی و شوق انتظار یک عضو جدید از خانواده را دارد.

8. نور و سایه
این یکی از بهترین ایده های عکس برای عکس های شخصی از مادران است. عکاس باید از زیبایی بازتاب نور استفاده کرده و سایه را ثبت کند. اغلب این عکس‌ها به رنگ سیاه و سفید گرفته می‌شوند تا احساسات تجربه شده توسط مادر را به طور عمیق‌تری به تصویر بکشند.

9. لبخندهای درخشان
یک ایده عکاسی بارداری دیگر لبخند است، لبخند همیشه در لیست بهترین اید‌ه های عکاسی قرار دارد. عکسی بگیرید که در آن پدر در حال لمس شکم مادر است و زیر چشمی به او نگاه می‌کند تا فضایی هیجان انگیز و دلنشین را ایجاد کند.

10. لباس های ست
عکس‌های شما به طرز شگفت آوری هماهنگ به نظر می‌رسند هنگامی که از لباس های ست و هماهنگ استفاده کنید. انتخاب لباس مشترک برای پدر و مادر بر وحدت و پیوستگی پدر و مادر و احساس شادی مشترک آن‌ها تاثیر خواهد گذاشت.

11. بهترین دوستان آینده
داشتن یک دوست خوب نعمت بزرگی‌ است‌. اگر شما و دوستتان به طور همزمان باردار هستید، سعی کنید عکسبرداری از دوران بارداریتان را به طور همزمان باهم مدیریت کنید. مطمئنا بچه های شما هم بهترین دوستان همدیگر خواهند شد.

12. عکاسی در آتلیه بارداری
عکاسی در استودیو با کمک نورپردازی حرفه ای و یک دوربین عکاسی محیطی را برای شما فراهم می‌کند که این خود به معنی دست یافتن به نیمی از موفقیت است‌ . فراموش نکنید که عکس‌های سیاه و سفید هم دارای جذابیت زیادی هستند.

13. پدر
همسر شما مهمان همیشگی عکاسی‌های دوران بارداری است. ژست‌ها و ترکیب بندی های کلاسیک بسیاری وجود دارند که در آن‌ها خانواده که منتظر عضو جدید هستند به طور فوق‌العاده ای به نظر می‌رسند. برای مثال، پدری مهربان در کنار مادری رمانتیک که روایت‌گر داستانی جدید هستند که حتی با به دنیا آمدن فرزندشان هم ادامه پیدا می‌کند.

14. کارهای ساده انجام دهید
بدانبد که فقط ژست های بامزه تنها راه موفقیت در عکاسی از دوران بارداری نیستند. سعی کنید لحظه ای را ثبت کنید که مادر در خانه در حال استراحت است و یا زمانی را که پدر و مادر باهم مشغول انجام کارهای خانه هستند. چنین عکسی ، رابطه عاشقانه و راحتی خانوادگی را نشان خواهد داد.

15. استفاده از تخته کلمات
عکس های خکد را با بعضی از نوشته‌های جالب روی تخته کلمات به عکسی خلاقانه تبدیل کنید. اجازه دهید والدین به کمک تخته و کلمات برخی از پیام‌های خود را با کودک تو راهی خود در میان بگذارند.

16. عکسبرداری در خانه
عکاسی در خانه از مادران این امکان را برای شما فراهم می‌کند که یکی از بهترین دوره‌های زندگی یک زن را در کمال آرامش و در محیطی آشنا و آرام ثبت کنید. عکاسی در استودیو همیشه هم برای مادران مناسب نیست . تنظیمات معمولی غالبا به داشتن احساسی بهتر کمک می‌کنند. عکاسی بر روی مبل راحتی ، صندلی برای خانم‌های باردار این امکان را فراهم می‌کند تا راحت‌تر ژست بگیرند.

17. بازی با گل‌ها
حلقه گل یا عناصر گلدار در مدل مو ،لوازم جانبی بسیار مناسبی برای عکسبرداری در دوران بارداری هستند. از گلبرگ‌های رنگ ملایم استفاده کنید که فضایی دلنشین را به تصویر می‌بخشند.

18. نمایش سرگرمی‌ها
آیا مشتریان شما از خواندن کتاب یا آشپزی لذت می‌برند؟’ یکی از بهترین ایده‌های عکاسی از مادران باردار نمایش سرگرمی‌های آن‌ها در عکس ها است.

19. مقایسه اندازه شکم اعضای خانواده
این یکی دیگر از همان ایده‌هایی است که به حضور پدر نیاز دارید .عکسی از پدر و مادر بگیرید که در آن در حال مقایسه اندازه شکم‌شان با یکدیگر هستند. انجام این ایده منجربه عکسی زیبا و پرنشاط خواهد شد .همچنین می‌توانید فرزندان دیگر خود را نیز در این عکس بگنجانید.

20. منتظر چه کسی هستید؟
یکی دیگر از ایده های خلاقانه عکس‌های دوران بارداری نشان دادن این است که جنسیت نوزاد داخل شکم مادر چه چیزی خواهد بود .با ثبت این لحظات صمیمانه مشتری های خود را شگفت زده کنید.

21. لحظه بوسیدن پدر و مادر
با در نظر گرفتن ایده‌های جذاب عکسبرداری از مادران، سعی کنید که از مادران باردار همراه با همسرشان عکس بگیرید. موضوع اصلی تمرکز بر روابط محبت آمیز و قابل اعتماد بین زن وشوهر است. حال وهوای این نوع عکس‌ها می‌تواند رمانتیک ، خنده دار ویاحتی محترمانه باشند. بهترین نکته در این عکس‌ها ثبت احساسات صادقانه‌ی مشتریان است.

22. بوسیدن شکم مادر توسط پدر
این یکی از متداول ترین ایده های عکاسی بارداری است و با این حال همیشه کارساز و جذاب است .این ژست ساده نشان دهنده‌ی احساسات،’ عشق و حمایت خواهد بود. اگر در حال حاضر فرزندان دیگری هم در خانواده هستند ، می‌توانید از آن‌ها بخواهید که به عکس ملحق شوند و عکسی از تمامی اعضای خانواده که دور مادر جمع شده‌اند بگیرید.

23. پنجره
عکسبرداری از زنان باردار بسیار موفقیت آمیزتر خواهد بود اگر که آپارتمان دادای پنجره های بزرگ و خانه در طول روز به اندازه کافی روشن باشد. همچنین شما نی‌توانید از فضای انعکاس دهنده پنجره استفاده کرده و عکس هایی جذاب خلق کنید.

24. استفاده از روبان
روبان و پارچه اغلب برای عکاسی از مادران مورد استفاده قرار می‌گیرند تا ااحساسی رویایی و رمانتیک را به عکس ها ببخشند . همچنین،’ شما می‌توانید با نشان دادن مادری که به شکم خود نگاه می‌کند منتظر هدیه (فرزند خود) است، عکاسی را کمی سرگرم کننده تر کنید.

25. یافتن اسم مناسب
اگر از قبل نامی را برای نوزادتان انتخاب کرده اید، می توانید آن را در حین عکسبرداری اعلام کنید. شما می‌توانید اسم کودک را با استفاده از تکه های پازل الفبایی کنار هم بچینید. ایده خلاقانه دیگر ، استفاده از یک تی‌شرت برای نوزاد با نام او است.

26. استفاده از حیوانات خانگی
استفاده از حیوانات خانگی در این چهارچوب یکی از خلاقانه ترین ایده های عکس های دوران بارداری است. این روشی است که شما به کمک آن می‌توانید عکس های متنوع و جالبی بگیرید . برای مثال، زمانی را که به نظر می‌رسد سگ دارد به آنچه در شکم مادر اتفاق می‌افتد، گوش می‌دهد ، ثبت کنید.

27. قدم زدن
عکس‌هایی که در آپارتمان یا استودیو گرفته می‌شوند را نمی‌توان با عکس‌هایی که در طبیعت گرفته شده مقایسه کرد. تنظیمات و نور طبیعی می‌توانند تاکید بهتری روی زیبایی های مادر داشته باشند. برای عکاسی های بارداری،’ شما می‌توانید به همراه پدر ومادر برای قدم زدن بروید و عشق ،شادی و فضایی آرام را به ثبت برسانید.

28. نمایش قبل و بعد
این نوع عکس ها یکی از دشوارترین ایده‌های عکاسی دوران بارداری جهت اجرا است، اما اگر آن را امتحان کنید، تحت تاثیر نتیجه اش قرار خواهید گرفت. هر دوی عکس ها باید تا آن‌جایی که ممکن است مشابه به یکدیگر باشند؛ در لباس ها، مدل مو، مدل ژست بدن، جهت نگاه، الگوی رنگ‌ها بازی با نور و سایه و….

29. عکس‌های سیاه و سفید
عکس‌های سیاه و سفید همیشه حالت و جو عکس را بهتر از هر نوع دیگری نشان می‌دهند. از این نوع عکس استفاده کنید تا ببینید که به واسطه زیبایی تصاویری که به ثبت می‌رسانید ، چقدر شگفت زده خواهید شد.

30. لباس‌های سنتی
لباس‌های سنتی بخشی از هویت ما هستند. پس چرا نباید از آن‌ها هنگام عکس‌های دوران بارداری استفاده کنیم؟ استفاده از لباس‌های سنتی فضایی با شور و نشاط و جذاب و ویژه ای را به عکس اضافه خواهد کرد.

31. استفاده از وان
عکس‌های مادر در وانی مملو از شیر و گل‌های زیبا روز به روز در بین مشتریان محبوب ‌تر می‌شوند. برای گرفتن چنین عکس هایی وان حمام را با آب گرم پر کنید و کمی شیر و گل‌های زیبا به آن اضافه کنید و تصاویری فوق العاده را ثبت کنید.

32. استفاده از لباس‌های دنباله دار
لباس‌های بلند و دنباله دار سبکی جهانی برای زنان باردار است. این نوع از لباس‌ها و تصاویر حاصل از آن‌ها بر زنانگی و لطافت زن باردار تاکید خواهند کرد و زیبایی محسور کننده ای به آن می‌بخشند.

33. استفاده از وسایل و اسباب بازی‌های کودک
آیا مایلید عکسی با یک عروسک خرسی داشته باشید؟ زنان باردار و عروسک های پارچه ای ،’ یکی از بهترین ترکیب‌ها وایده‌های عکاسی بارداری است. همجنین شما می‌تواند از لباس ها و وسایل بازی کودک نیز استفاده کنید. در مورد لباس مادر در این نوع عکس‌ها لازم است بگویم که گزینه ایده آل لباس‌های راحتی هستند. لباس های راحتی گرم و رنگ روشن تصاویر را جذاب‌تر می‌کنند.

34. استفاده از تختخواب
گرفتن عکس‌های در تختخواب ایده بسیار جالبی است اما اگر امکانش فراهم نیست ،مشکای نیست. اغلب مکانی مانند آن در استودیو وجود دارد بنابراین نیازی به دعوت عکاس به خانه نیست. برای چنین عکس‌هایی ، می‌توانید نه تنها لباس راحتی تن کنید بلکه می‌توانید لباس های ی با پارچهای ظریف و حریر بپوشید.

35. بادکنک ها
چند دسته بادکنک هلیومی با رنگ‌های محتلف در نظر بگیرید ، به یک جنگل زیبا یا خانه بروید و سپس به تخیل خود واقعیت ببخشید. استفاده از این لوازم صحنه به عکس‌ها نتیجه ای بسیار جالب و احساسی خودمانی می‌دهد . سعی کنید آن‌ها را امتحان کنید.

36. نقاشی روی شکم مادر
این نقاشی‌ها می‌توانند خنده دار و مضحک ‘یا حتی رمانتیک باشند. همه این ها به نیاز و تصور مشتری به همراه مهارت هنرمند بستگی دارند.

37. عکس‌ های مشترک والدین
درست است که شکم مادر نشان‌ دهنده‌ حضور کودک است که قهرمان اصلی عکاسی است ، اما لازم است که شما از والدین نیز عکس‌هایی دوتایی به ثبت برسانید .این ایده درباره‌ی بیان شخصیت و حال وهوای والدین آینده است. از مشتریان خود بخواهید لوازمی را به همراه داشته باشند که به طور کاملی بیان کننده علایق آن ها باشد.

38. مادر سالم
اگر مادر سبک زندگی سالم و فعالی داشته باشد و در طول دوران بارداری همچنان روی فرم باشد و فیت بودن بدن خود را حفظ کرده باشد یکی از بهترین ایده های عکاسی بارداری ، ثبت عکس‌هایی از بدن سالم و روی فرم مادر است. عکسی با مدل ژست های یوگا بگیرید تا نتیجه منحصر به فرد آن را به چشم خود ببینید.

39. مادر شکمو
همه چیز را درباره استودیوی زیبا، گل ها و لباس ها فراموش کنید! این یکی از صادقانه ترین ایده های عکاسی از زندگی واقعی مادران است . این نوع تصاویر صادقانه یکی از بخش های اصلبی زندگی مادران را مشخص می‌کند و آن چیزی نیست جز اشتیاق مادر به خوردن غذا. در دنیا، زنان باردار معدودی وجود دارند که از خوردن غذاهای خوشمزه امتناع می‌کنند. از این ویژگی برای گرفتن عکس‌های خنده دار استفاده کنید.

40. عکس‌های درخشان
از وسایل زرق و برق دار و درخشان به نشانه برگزاری جشنی برای نوزادی که منتظرش هستید نگاه کنید. امروزه چنین عکس هایی در حال تبدیل شدن به یک ترند هستند .

41. سبک فرشتگان
اگر به انداختن عکس‌هایی زیبا و محسورکننده فکر می‌کنید، می‌توانید تم فرشتگان را آزمایش کنی. از مادر بخواهید که مانند یک الهه یونانی لباس بپوشد و عکس‌هایی منحصر به فرد بگیرید .

42. استفاده از تاب
تاب هایی که به زیبایی طراحی شده اند ایده و مکان خوبی برای این نوع عکاسی هستند. هنگام عکسبرداری، مدل می‌تواند بشیند و با حالتی اندیش ناک به بالا نگاه کند.

43. اتاق کودک
اگر اتاق کودک از قبل برای عضو جدید خانواده آماده شده باشد، مکان مناسبی برای عکاسی خواهد بود. در گرفتن چند عکس از مادری که در انتظار به دنیا آمدن فرزندش هست ، در اتاق خود کودک تردید نکنید.

44. عکاسی در نزدیکی دیوارهای طراحی شده
عکس‌هایی که در نزدیکی دیوارهای رنگارنگ و خیابان هایی با دیوارهای هنری و چشم‌گیر هستند، در همه جا کاربرد دارند. چرا از این دیوارها به عنوان پس زمینه برای عکاسی بارداری استفاده نکنیم؟

45. عکاسی در ساحل
تابستان بهترین زمان برای اضافه کردن عکس‌های بامزه و زیبای دوران بارداری به آلبوم عکس خانوادگی است. سفری به کنار دریا یک فرصت ایده آل برای گرفتن عکس‌هاییرمانتیک ،شاد و چشم انگیز است.

46. ماجراجویی زیر آب
بیایید از عکس هایی با تم پری دریایی الهام بگیریم و تصاویری منحصر به فرد و زیبا از یک زن باردار در زیر آب‌ خلق کنیم. در این صورت نمایش بارداری هم بسیار طبیعی تر خواهد بود. این یکی از سخت‌ترین ایده ها برای مادران است که اجرا می‌شود اما اگر تلاش کنید و بتوانید عکس‌های خوبی بگیرید بسیار نتیجه بخش خواهد بود.

47. استفاده از زیبایی کوهستان
بدون شک یکی از مزیت‌های چنین عکس هایی، زیبایی طبیعت است که در استودیو چنین ویژگی‌ای در دسترس نخواهد بود. عکس‌های مادران در محیط بیرون ، در دل طبیعت، همیشه روشن ،زنده و فوق العاده چشم انداز هستند.

48. در صحرا
یکی دیگر از بهترین ایده های عکاسی در صحرا و میان گل‌های وحشی است. با درخواست از مدل خود برای پوشیدن لباس یا پیراهن توردار و نگاهی به سمت پایین احساسی رمانتیک را به عکس خود ببخشید.

49. ویرایش طبیعی عکس ها
کیفیت خوب برای هر عکسی واجب است. من استفاده از فتوشاپ یا لایت روم را برای ویرایش عکس‌ها توصیه می‌کنم. همچنین می‌توانید خدمات پردازش عکس حرفه ای را به صورت آنلاین و در ارای چند دلار بدون هدر دادن زمان برای صرف این‌کار به دست آورید.

تهیه و تنظیم: آتلیه بارداری السا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست