سن ایده آل نوزاد برای عکاسی نوزاد چه سنی است؟

برای عکاسی حرفه ای نوزاد سن ایده آل بین 5 تا 12 روز است. هنگامی که نوزادان آنقدر کوچک هستند که زمان زیادی را صرف خواب می کنند و هنوز هم به شکل های بسیار شیرین شبیه موقعیت هایی هستند که در هنگام رحم بودند. پس از گذشت دو هفته نوزادان رشد می کنند و شروع به کشش دست ها و پاها می کنند و به راحتی نمی توانند برای گرفتن عکس های این چنینی به راحتی پیچ بخورند و یا عمیق بخوابند، که برای بعضی از پوزیشنها چندین عکس مورد نیاز است.

چه مقدار قبل تر بهتر است نوبت عکاسی را در آتلیه نوزاد السا رزرو کنید؟

بدلیل محدودیت زمانی که برای دوران طلایی عکاسی نوزاد (بین 5 تا 12 روز) حدودا از 1 ماه قبل با آتلیه نوزاد السا تماس حاصل فرمایید تا این شانس را داشته باشید که از این دوره، عکسهای بیاد ماندنی برایتان رقم بزنیم.

یک جلسه عکاسی در آتلیه السا استودیو  چقدر زمان میبرد؟

جلسات عکاسی از نوزاد  معمولا یک ساعت و نیم الی دو ساعت  طول می کشد. که شامل پرتره‌ های کودک به تنهایی و سپس با هر یک از والدین و سپس تمام اعضای خانواده با یکدیگر است. این زمان ممکن است طولانی به نظر برسد. اما نیمی از زمان صرف تغذیه و آرامش کودک می شود تا بتوان برای گرفتن پرتره، نوزاد را تاجایی که می شود شاد و آرام نگه داشت.

برای عکاسی نوزاد شما چه چیزی باید بپوشد؟

اکثر عکاسی‌های نوزادان تازه متولد شده برهنه انجام می شود تا در عکس کوچک بودن اعضای نوزاد نشان داده شود، اگر شما مایل هستید که نوزدتان در عکس‌ها لباس بر تن داشته باشد، به تن کردن و در آوردن لباس بسیار آسان و راحت است. ، پوشاندن چیزی که فیت تن آنها باشد بسیار مهم است. لباس‌های بزرگ در هیچ عکسی خوب به نظر نمی رسد و لباس‌های بزرگ روی تن نوزدان بسیار بد می باشد.

چه چیزهای دیگری بهتر است با خودبه جلسه عکاسی ببرید

بردن برخی  چیزها به جلسه ی عکاسی خوب است. یک دست لباس اضافی برای خودتان؛ اگر شما قرار است در عکس‌هایی باشید که نوزاد برهنه را نگاه می دارید. چون ممکن است نوزاد لباس شما را کثیف کند. پوشک‌ و دستمال مرطوب‌ به مقدار کافی بهمراه داشته باشید، چناچه از سینه به نوزاد شیر نمیدهید شیشه شیر اضافی داشته باشید و هر پتوی خاص یا اسباب بازی که میخواهید در عکس قرار دهید را با خود به آتلیه بیاورید.

چه کارهایی انجام دهید تا مطمن شوید که نوزاد راحت است

یکی از مهم ترین چیز ها این است که مطمئن شوید اتاق بسیار گرم است. ما دما را بالا میبریم و یک بخاری فضایی در کنار کودک داریم. در آتلیه السا همچنین صدای سفید یا موسیقی نرمال را بسته به اینکه کودک پاسخ بهتری دهد، پخش خواهیم کرد. این تکنیک بسیاری  بچه ها را آرام میکند وبه خواب میبرد. جالب است بدانید گاهی اوقات بسیاری از پدر‌ها هم روی صندلی خوابشان می برد. ما همچنین هیچ وقت پوزیشنی را که نوزاد در آن راحت نیست، به نوزاد تحمیل نمیکنم و همیشه میگذاریم نوزاد به من نشان دهد در چه پوزیشنی راحت تر است.

چه طور یک عکاس انتخاب کنید؟

عکاسان زیادی با سبک‌ها و تجربیات مختلف وجود دارند. بنابراین من دوست دارم ببینم که آیا شما سبک عکاسی، طرفداران، ژستها، نور و موقعیت‌ها و … را در عکس آن‌ها می پسندید. من داستانهای بسیار بدی در رابطه با عکاسان بی‌تجربه و مادرانی شنیده‌ام که یک دوربین برداشته ا‌ند و فکر کردند که عکاسی کار آسانی است و سپس یک آلبوم راه انداخته ا‌ند از پوزیشنهای غیر اصولی یا یک نوزاد را  روی بالش واژگون کرده ا‌ند. همیشه برای عکاسی به یک مرجع مراجعه  کنید.

پیش بینی های ایمنی در طول جلسه عکاسی چه چیزهایی هستند؟

حمل کردن سطل و وسایل جانبی بزرگ بسیار مهم است  به منظور اینکه نوزاد صدمه نبیند، یک مساله‌ی دیگر خود ژست است. گردن نوزادان بسیار ظریف است بنابراین شما برای قرار دادن نوزاد در یک مکان باید مراقب باشید. شما همچنین باید مراقب باشید نوزاد نیافتد یا گردنش آسیب نبیند. ما در آتلیه تخصصی السا از یک نوع بالشتک های خاصی استفاده میکنیم که به طور اختصاصی برای نوزادان تازه متولد شده طراحی شده است تا اگر نوزاد به یک طرف بیافتد، آنها را محافظت می‌کند و روی یک سطح نرم هستند. همچنین همه چیز از پتوها  تا گل سرها که استفاده می شوند، هر جلسه شسته می شود تا همه چیز بسیار تمیز وعاری از میکروب باشد.

چه طوربا مشکل ادرار و مدفوع نوزاد در حین جلسه عکاسی روبه رو شویم؟

عکاسان نوزاد بسیار زیاد توسط نوزاد کثیف می شوند، به همین دلیل است که همه چیز قابل شست و شو است و این مشکل بزرگی نیست. عکاس نوزاد باید به عکاسی ادامه بدهد و بعد از اتمام جلسه ی خود را پاکسازی نماید. والدین نیز باید برای این مساله آماده باشند. اگر والدین می خواهند در عکس باشند، پیشنهاد می‌کنم لباس مورد علاقه یا گران قیمت خود را نپوشند.

چه ژستی را دوست دارید؟

من به عنوان عکاس کودک همیشه عکسهای نوزادان را در حالتی که دست‌هایشان زیر چونه‌هایشان است دوست دارم. این بسیار شیرین است و یک اعلام تولد بامزه است. من همچنین عاشق عکسایی هستم که نوزادان روی کمر پیچ می خورند به گونه‌ای که دستهایشان زیر یک طرف سرشان است و پاهایشان زیر باسنشان است. بسیاری از نوزدان دوست دارند در اون حالت باشند، زیرا رحم مادر را برای آن‌ها تداعی می کند. اما عکسهای مورد علاقه من آنهایی هستند که نوزاد در دست یکی از والدینش پیچ خورده به گونه‌ای که سر نوزاد روی یکی از دست‌های پدر یا مادرش است و یک حالت فوق العاده از مقیاس دید است که یک نوزاد کوچک  در یک دست بزرگ است که باعث می شود عکس جادویی و خیلی خاص شود.

بدترین کاری که والدین در طول یک جلسه عکاسی می توانند انجام دهند

بدترین چیزی که والدین می توانند انجام دهند، عصبانیت است. اگر کودک شما گریه کند، باید به عکاس او اعتماد کنید تا بتواند او را آرام کند. چرخاندن کودک به طور مداوم یا جلو عقب بردن کودک می تواند نوزاد را بیشتر ناآرام کند. من میدانم که عصبانی شدن یک چیز معمول است خصوصا اگر بار اولتان است. اما بهترین چیزی که والدین می توانند انجام دهند این است که بنشینند و در اون دو  ساعت ایمیل خود را چک کنند، به موسیقی گوش بدهند و از ژست های عکاسی لذت ببرند.

تم قطار نوزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست