نکات مهم عکاسی بارداری

گرفتن عکس های هفته به هفته از دوران بارداری ، روشی فوق العاده برای ثبت لحظات کودک در حال رشد شما و تغییرات شگفت انگیزی است که در بدن شما در حال رخ دادن است.
اگر مایلید که این تغییرات زیبا را ثبت کنید ، ابتدا بیایید از این که می دانید چگونه باید تصاویری فوق العاده ثبت کنید اطمینان حاصل کنیم.
با نگاه کردن به عکس هایی که از دوران بارداری خود گرفته ام ،لحظات شیرینی مثل حرکت های کودکم درون شکم،لگد زدن ها برایم تداعی شد که همگی این موضوع را به من یادآور میشوند که کودکی در درون من در حال رشد بوده است.
بنابراین اگر می‌خواهید عکس هایی از کودک روبه رشد خود را با تمام دوستانتان در فیس بوک به اشتراک بگذارید یا فقط آن را برای خودتان و کودکتان ثبت کنید ، به خواندن این مقاله ادامه دهید تا یاد بگیرید که چگونه می‌توانید تصاویری خیره کننده ثبت کنید که این دوران ارزشمند در زندگیتان را به تصویر بکشد .
من به عنوان یک عکاس حرفه ای و کسی که به تارگی طعم مادر شدن را چشیده است برخی از فنون ثبت این نوع تصاویر را یاد گرفته ام و سعی کرده ام در اینجا نحوه درست گرفتن عکس‌های هفته به هفته از دوران بارداری را برای شما توضیح دهم.

 

• از نور در عکاسی بارداری استفاده کنید

زمانی که مکانی را برای عکسبرداری انتخاب می‌کنید ، در خانه خود به دنبال اتاقی بگردید که نور کافی برای این کار در آن وجود داشته باشد. نقطه ای نزدیک به پنجره را انتخاب کنید و برای گرفتن نتیجه بهتر سعی کنید عکسبرداری را در طی روز انجام دهید.
همچنین، می‌توانید محیط خارج از منزل را برای گرفتن عکس انتخاب کنید. هنگام عکسبرداری در فضای بیرون تلاش کنید از قرار گرفتن در زیر نور شدید خورشید اجتناب کنید .
وجود کمی سایه برای عکسبرداری در فضاهای باز بهتر است. همچنین هنگام گرفتن عکس در فضاهای باز این موضوع را به خاطر داشته باشید که شما به مدت ۹ ماه متوالی اینکار را انجام می‌دهید که به معنی فصل ها و آب وهواهای متفاوت است .بنابراین قبل از هرکاری مطمئن شوید که یک برنامه پشتیبانی برای روزهای با آب وهوای مناسب‌تر در نظر داشته باشید.

• پس زمینه عکاسی را بررسی کنید

هنگامی که اتاقی بانور مناسب و یا مکانی عالی در فضای باز پیدا کردید ، به این فکرکنید که در پس زمینه عکس های شما چه چیزی قرار می‌گیرد. من توصیه می‌کنم که یک دیوار تمیز پیدا کنید .یاقفتن یک پس زمینه ساده این اطمینان را به شما می‌دهد که تمرکز روی شما و شکم در حال رشدتان خواهد بود .

شما می‌توانید با کمک پوشیدن لباس زیبا و یا مدل موی خود جذابیت بسیاری به عکس ببخشید ، بنابراین پس زمینه عکس را ساده نگه دارید.

• یک آتلیه خوب بارداری انتخاب کنید.

چه کسی عکس‌های شما را برای ۹ ماه آینده خواهد گرفت؟ آیا شریک زندگی شما برای این چالش بزرگ آماده است؟ یا این که مادر یا دوست شما قرار است در پشت لنز قرار بگیرد ؟

توصیه: روی یک سه پایه سرمایه گذاری کنید. من می‌دانستم که اگر از همسرم درخواست کنم او قبول می کند و عکس هارا می‌گیرد ، اما از آنجایی که او عکاس نیست ،نمی‌خواستم که این کار مهم را به او بسپارم و تلاش می‌کنم برای دوران بارداری بعدی‌ام از سه پایه و تایمر خود استفاده کنم.

اگر برای انجام این کار از گوشی خود استفاده می‌کنید، سه پایه‌ی Acuvar بسیار عالی است و قیمت مناسبی دارد که می‌توانید تهیه کنید ،اما اگر از دوربین برای اینکار استفاده می‌کنید سه پایه ی precision Design یک سه پایه‌ی مبتدی بزرگ است و برای شما مناسب است.
اگر یک سه پایه تهیه کردید بدانید که می‌توانید از آن برای عکسبرداری از کودکتان هم استفاده کنید .

• لباس بارداری مناسب

حالا زمان آن رسیده است که تصمیم بگیرید چه لباسی را برای این عکس‌ها بپوشید.
آیا ترجیح می‌دهید که هر بار لباسی متفاوت برای این عکس‌ها استفاده کنید ؟ یا اینکه مایلید تنها یک لباس را انتخاب کنید و برای هر عکس همان را بپوشید؟

اگر می‌خواهید تنها یک لباس را در طول این مدت بپوشید ، مطمئن شوید که لباسی را انتخاب کرده اید که می‌توانید از همان اوایل دوران بارداری تا روزهای آخر ،آن را بپوشید.

من به شخصه یک لباس کشباف سفید را پیشنهاد می‌کنم . این جنس لباس‌ها با بدن رو به رشد شما تطبیق پیدا می‌کنند .زمانی که یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کنید ، این موضوع را به خاطر داشته باشید که بدن شما به رشد خود ادامه خواهد داد بنابراین خریدن لباسی با سایز بزرگ‌تر ایده‌ی خوبی است.

 

• ژست های بارداری

به طور کلی ، ژست گیری برای عکس‌های دوران بارداری درباره آزمایش زاویه هاست.
برای شروع ، چند تا عکس به طور امتحانی بگیرید تا ببینید که چه ژستی شکم و بدن شما را بهتر جلوه می دهد.
آیا ترجیح می‌دهید که با زاویه قائم رو به دوربین بایستید یا کمی زاویه دار ومایل به دوربین ؟
اگر به سمت یک پهلو رو به دوربین بایستید ، می‌توانید با بازی با صورت خود به عکس جذابیت بیشتری ببخشید.

نکته : من متوجه شده ام که قرار دادن یکی از پاها کمی به سمت جلو باعث می‌شود که بیشتر خانم‌ها زاویه شکم بهتری را نسبت به زمانی که هردوی پاها در کنار هم قرار دارند، داشته باشند و اینکار به عکس های شما جلوه بهتر و حس راحت‌تری را میدهد.
همچنین به یاد داشته باشید که بعد ازخوردن غذا ، شکم شما کمی بزرگ‌تر از حد معمول به نظر می‌رسد.

• در انجام اینکار ثابت قدم باشید

هر چند وقت یکبار برای عکاسی برنامه ریزی می‌کنید؟ آیا شما متعهد شده اید که هر هفته یک عکس بگیرید ؟ اگر اینطور است ، توصیه می‌کنم که موبایل خود را برای یادآوری هفته به هفته اینکار تنظیم کنید و اگر نه ، می‌توانید هر یک ماه یکبار در طی دوران بارداری از خود عکس بگیرید تا رویکرد آرامتری هم پیش رو داشته باشید.
اگر واقعا مایلید که از دوران بارداری خود عکس بگیرید اما برنامه کاری و زندگی شما به شدت شلوغ و پر است ، بیایید واقع بین باشیم ! تصمیم بگیرید که هر سه ماه یکبار یک عکس بیندازید و برای گرفتن عکس‌های حرفه ای تری برنامه ریزی کنید .

با این حال شما این کار را برای ثبت دوران شیرین بارداری خود انجام می‌دهید و خاطره ویژه ای را ثبت خواهید کرد که برای سال‌های بعد آن را خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست