ایده های خوب  برای گرفتن عکس های بهتر دوران بارداری

اخیرا یکی از دوستان من از من خواسته است تا ایده های خوب برای جلسات عکاسی بارداری را ارائه کنم.

من شروع به خواندن تمام ایده ها از جلسه عکاسی بارداری  کردم و تصمیم گرفتم که همه آنها را در یک مقاله جمع کنم.

به دلایل بسیاری عکسبرداری از شکم مادران باردار یکی از موارد مورد علاقه من است.

زمان پیش بینی، تغییر و هیجان است. تمام موارد مورد نظر باید ثبت شوند. زمان فوق العاده ای است برای آشنا شدن با والدین جدید، قبل از این که کار با نوزاد ارزشمند آنها را شروع کنیم.

جلسات عکاسی خانوادگی بارداری با دیگر فرزندان (به ویژه کودکان نوپا) از جلسات عکاسی ای که قبلا آن را تجربه کرده اید کاملا متفاوت است اما این نکات می تواند کاملا مفید باشند.

ژست دهی و زاویه بندی در عکاسی بارداری 

خوش جلوه به چشم آمدن شکم مادر باردار، باید اولویت شما در لیست کارهایی که می خواهید انجام دهید قرار بگیرد.

انواع مختلفی از فرم های بدن وجود دارند این بدین معناست که روش ها و ژست های بی شماری وجود دارد که خانم ها میتوانند در آن خوب بنظر برسند. ژستی که ممکن در یک مادر خوب بنظر برسد نمی تواند برای دیگر مادران همان قدر خوب و زیبا به چشم بیاید.

در اینجا بعضی از ژست ها و زاویه بندی ها برای خانم های باردار آورده شده است.

۱. دست ها بر روی شکم مادر باردار

این خیلی طبیعی است که یک مادر بخواهد شکم برآمده ی خودش را لمس کند. این امر واقعا در جلب توجه به شکم مادر و داشتن یک محل برای قرار دادن دست ها موثر است.

اینکار را تا آن جایی که امکان دارد انجام دهید و سعی کنید که دست ها در جیب باشند حتی لمس مو با دست ها نیز می تواند جالب باشد.

۲.عکسبرداری از بالا 

ارتفاع یک راه عالی برای خوش نما نشان دادن سوژه شما و شکم برآمده او میباشد.

خلاق شوید! سوژه ی خود را روی یک لحاف یا پتو قرار دهید تا بتوانید از بالا عکس بگیرید.

رفتن به ارتفاع می تواند بخش هایی از بدن را (بجز شکم) که ممکن است در طول دوران بارداری باد و ورم کرده باشند را کوچکتر جلوه دهد.

۳.حفظ طبیعی بودن عکسهای بارداری

وقتی که مادر به شکم اش نگاه می کند مطمئن شوید که سرش بطور کامل در یک زاویه غیر عادی خم نشده باشد. این خم شدگی می تواند غیر طبیعی به نظر برسد وبرآمدگی دیگری ایجاد کند.

تماس چشمی و لبخند را فراموش نکنید…

همه عاشق یک عکس کلاسیک هستند (متفاوت بودن حالت چهره از خندیدن تا هیجان زدگی بیشتر).

من عاشق حضور پدر در جلسه عکاسی بارداری هستم که کنار من و یا پشت سر من می ایستد (فقط برای جلسات عکاسی از کودک) و شوخی های بامزه می کند و می رقصد. یک تمرین خوب برای اتفاقی که دارد رخ می دهد.

۴.زوج ها را به هم نزدیک کنید

نکته جالب برای زوج ها از بین بردن  فاصله میان آنهاست و سعی کنید تا جایی که ممکن است پدر بدن او را لمس کند. سعی کنید هم عکس تمام قد وهم نیم تنه و هم کلوزآپ بگیرید.

اصول ژست دهی زوج ها در اینجا می تواند به خوبی کمک کننده باشد و اگر شکم برآمده مادر در ژست هایی که نمی خواهید در آن معلوم باشد در عکستان افتاد، شما به کار خودتان ادامه دهید که البته این موضوع باعث خنده شما والدین خواهد شد.

۵.مستقیم و صاف ایستادن مادر باردار

یکی دیگر از ایده های خوب برای عکاسی بارداری توجه به  خارج از شکم مادر در عکس  و شکل لباس بارداری مادر می باشد. اگر بتوانید از یک مادر باردار عکسی بیندازید که او در آن عکس کاملا صاف بایستد شک نکنید که شما اولین نفر در این کار خواهید بود.

چرخیدن به سمت پهلو به طور واضح، ژستی است که به همه ی مادران داده میشود، اما مادر مجبور نیست که بطور کامل به پهلو بچرخد. زاویه چرخیدن تا زاویه ۴۵ درجه هم می تواند به قدر کافی جذاب بنظر بیاید.

play-sharp-fill

در فیلم کوتاه بالا از مراسم به دنیا آمدن نوزاد در بیمارستان کلیپ براتون گذاشتم که میتونین برای کلیپ یک روزگی نوزاد و کلیپ زایمان و  عکس تهیه کنین.

فهرست