گالری آتلیه نوزاد السا2020-11-23T10:55:39+00:00

عکاسی نوزاد

ایمنی در عکاسی نوزاد

در بین بسیاری از انواع متفاوت عکاسی، یکی از آنها که من همیشه به عنوان چالش برانگیز ترین نوع آن را درنظر گرفته ام، عکاسی نوزاد است.

عکاسی از نوزاد معمولا ظرافت، خاطرات زندگی و معصومیت را به ذهن می رساند.

ایمنی، اولویت مطلق من در گرفتن عکس از نوزادان است، این موضوع مهمی است  که تعداد بسیاری از  عکاسان غیر حرفه ای و حتی بعضا حرفه ای ها امنیت نوزادان در عکاسی را مهم نمی دانند.

پشت صحنه عکاسی نوزاد در آتلیه السا

هر چیزی که لازم است در رابطه با عکاسی نوزاد بدانید

نکته مهمی که در فرایند عکاسی نوزاد که به طور قابل توجهی اهمیت دارد، آمادگی قبل از جلسه عکاسی می باشد.

برای والدین، من یک راهنمای دو صفحه ای در رابطه با اینکه چطور خودشان، خانه شان (اگر از استودیو استفاده نمی کنیم) و

در نهایت کودکشان را برای جلسه عکاسی آماده کنند مهیا کرده ام.

آموزش عکاسی نوزاد2019-01-16T18:53:54+00:00

اولین قدم در آموزش عکاسی نوزاد . برقراری ارتباط خوب با نوزاد و به آغوش کشیدن نوزاد طوری که احساس امنیت و آرامش در آغوش شما داشته باشه .

همیشه به کسایی که دوست دارن عکاسی نوزاد رو یاد بگیرن توصیه می کنم اول سعی کنید حداقل 20 بار نوزادی رو در آغوش گرفته باشین و سعی کنید در آغوش شما بخوابد و از صدای نفس های شما آرمش بگیرد.

حرفه عکاسی از دور بسیار زیبا و جذابه  ولی بارها دیدیم کسانی رو که  خیلی به این شغل علاقه مند بودن ولی بعد از مدت نسبتا کوتاهی این شغل رو رها کردن و بعضا از عکاسی زده شده اند.

شرط اصلی که ما عکاس خوبی باشیم ، عشق به سوژه عکاسی ماست. اگر عاشق  نوزاد هستین و با دیدن نوزاد احساس شیرینی بهتون دست میده و نا خوداگاه لبخند روی لباتون میاد و دوست دارین که نوزاد رو در آغوش بکشید، اولین قدم عکاسی نوزاد رو برداشته اید.

چه چیزهای دیگری بهتر است با خود به جلسه عکاسی ببرید2019-01-16T17:58:51+00:00

بردن برخی  چیزها به جلسه ی عکاسی خوب است. یک دست لباس اضافی برای خودتان. اگر شما قرار است در عکس‌های باشید که نوزاد برهنه را نگاه می دارید. چون ممکن است از آن استفاده کنید. پوشک‌ها و دستمال مرطوب‌های اضافی، فرمول‌ها یا شیشه شیر‌های اضافی، چناچه از سینه به نوزاد شیر نمیدهید و هر پتوی خاص یا اسباب بازی که میخواهید در عکس قرار دهید را با خود به آتلیه ببرید.

بدترین کاری که والدین در طول یک جلسه عکاسی می توانند انجام دهند2019-01-16T17:55:25+00:00

“بدترین چیزی که والدین می توانند انجام دهند، عصبانیت است. اگر کودک شما گریه کند، باید به عکاس او اعتماد کنید تا بتواند او را آرام کند. چرخاندن کودک به طور مداوم یا جلو عقب بردن کودک می تواند نوزاد را بیشتر ناآرام کند. من میدانم که عصبانی شدن یک چیز معمول است خصوصا اگر بار اولتان است. اما بهترین چیزی که والدین می توانند انجام دهند این است که بنشینند و در اون دو  ساعت ایمیل خود را چک کنند، به موسیقی گوش بدهند و از ژست های عکاسی لذت ببرند.

 

بنا براین به طور خلاصه، من به شما پیشنهاد میکنم زمان تان را به عنوان یک عکاس نوزاد تنظیم کنید. برای آموزش صحیح تحقیق کنید و این را در نظر بگیرید که در این کار شما چیزی را بدست میاورید که به خاطرش هزینه کرده اید.

چه ژستی را دوست دارید؟2019-01-16T17:53:42+00:00

من همیشه عکس‌های نوزدن را در سطل که دست‌هایشان زیر چونه‌هایشان است دوست دارم. اون بسیار شیرین است  و یک اعلام تولد بامزه است. من همچنین عاشق عکسایی هستم که نوزادان روی کمر پیچ می خورند  به گونه‌ای که دستهاشان زیر یک طرف سرشان است و پاهاشون زیر باسنشون است. بسیاری از نوزدن دوست دارند در اون حالت باشند، زیرا رحم مادر را برای آن‌ها تدأعی می کند.  اما عکسهای مورد علاقه ی من اون هایی هستند که در اون که نوزاد در دست یکی از والدینش پیچ خورده به گونه‌ای که سر نوزاد روی یکی از دست‌های پدر یا مادرش است و یک حالت فوق العاده از مقیاس دید است که یک نوزاد کوچک  در یک دست بزرگ است که باعث می شود عکس جادویی و خیلی خاص شود.

چه طور با مشکل ادرار و مدفوع نوزاد در حین جلسه عکاسی روبه رو شویم؟2019-01-16T17:53:30+00:00

“عکاسان نوزدن بسیار زیاد توسط نوزاد کثیف می شوند، به همین دلیل است که همه چیز قابل شست و شو است و این مشکل بزرگی نیست. شما باید به عکاسی ادامه بدهید و بعد از اتمام جلسه ی عکاسی آن را بشویید. والدین نیز باید برای این مساله آماده باشند. اگر والدین می خواهند در عکس باشند، پیشنهاد می‌کنم لباس مورد علاقه یا گران قیمت خود را نپوشند.”

پیش بینی های ایمنی در طول جلسه عکاسی یک چیزهایی هستند؟2019-01-16T17:52:15+00:00

حمل کردن سطل و وسایل جانبی بزرگ بسیار مهم است  به منظور اینکه نوزاد صدمه نبیند، یک مساله‌ی دیگر خود ژست است. گردن نوزادان بسیار ظریف است بنابراین شما برای قرار دادن نوزاد در یک مکان باید مراقب باشید. شما همچنین باید مراقب باشید نوزاد نیفتد یا گردنش آسیب نبیند. من از یک نوع بالشتک های خاصی استفاده کردم که به طور اختصاصی برای نوزادان تازه متولد شده طراحی شده بود تا اگر نوزاد به یک طرف کج شود، آنها را محافظت می‌کند و روی یک سطح نرم هستند. همچنین همه چیز از پتوها  تا گل سرها که استفاده می شوند، هر جلسه شسته می شود تا همه چیز بسیار تمیز و عاری از میکروب باشد.

چه طور یک عکاس انتخاب کنید؟2019-01-16T17:50:35+00:00

عکاسان زیادی با سبک‌ها و تجربیات مختلف وجود دارند . بنابراین من دوست دارم ببینم که آیا شما سبک عکاسی، طرفداران، ژست ها، نور و موقعیت‌ها و … را در کار آن‌ها می پسندید. من داستانهای بسیار بدی در رابطه با عکاسان بی‌تجربه و مادرانی شنیده‌ام که یک دوربین برداشته ا‌ند و فکر کردند که عکاسی کار آسانی است و سپس یک سطل را انداخته ا‌ند یا یک نوزاد را  روی بالش واژگون کرده ا‌ند. همیشه برای عکاسی به یک مرجع مراجعه  کنید.

چه کارهایی انجام دهید تا مطمن شوید که نوزاد راحت است2019-01-16T17:48:16+00:00

“یکی از مهم ترین چیز ها این است که مطمئن شوید اتاق بسیار گرم است. من دما را بالا میبرم و یک بخاری فضایی در کنار کودک دارم. من همچنین صدای سفید یا موسیقی نرمال را بسته به اینکه کودک پاسخ بهتری دارد، پخش خواهد کرد. این بسیاری  بچه ها را آرام میکند وبه خواب میبرد. گاهی اوقات والدین نیز، بسیاری از پدر‌ها روی سندلی خوابشون برده. من همچنین هیچ وقت پوزیشنی رو که نوزاد در آن راحت نیست، به نوزاد تحمیل نمیکنم و همیشه میگذارم نوزاد به من نشان دهد در چه پوزیشنی برای حالت پیچ خورده راحت تر است.

برای عکاسی نوزاد شما چه چیزی باید بپوشد؟2019-01-16T17:47:35+00:00

اکثر عکاسی‌های نوزادان تازه متولد شده برهنه انجام می شود تا کوچک نوزاد نشان داده شود، بنابرین به تن کردن و در آوردن لباس بسیار آسان و راحت است. اگر شما مایل هستید که نوزدتان در عکس‌ها لباس بر تن داشته باشد، پوشاندن چیزی که فیت تن آنها باشد بسیار مهم است. لباس‌های بزرگ در هیچ عکسی خوب به نظر نمی رسد و لباس‌های بزرگ روی تن نوزدان بسیار بد می باشد.

یک جلسه عکاسی در السا استودیو چقدر زمان میبرد؟2019-01-16T17:46:15+00:00

“جلسات عکاسی از نوزاد  معمولا یک ساعت و نیم الی دو ساعت  طول می کشد. که شامل پرتره‌ های کودک به تنهایی و سپس با هر یک از والدین و سپس تمام اعضای خانواده با یکدیگر است. این زمان ممکن است طولانی به نظر برسد. اما نیمی از زمان صرف تغذیه و آرامش کودک می شود تا بتوان برای گرفتن پرتره، نوزاد را تاجایی که می شود شاد و آرام نگه داشت.

چه مقدار قبل تر بهتر است نوبت عکاسی را در آتلیه نوزاد السا رزرو کنید؟2019-01-16T17:43:36+00:00

من زمانی را قبل و بعد از تولد برای والدین نگه می دارم تا والدین مطمئن شوند یک زمان خالی وجود دارد علیرغم اینکه معمولا تاریخ زایمان مادران مشخص نیست.

سن ایده آل نوزاد برای عکاسی نوزاد چه سنی است؟2019-01-16T17:40:36+00:00

برای عکاسی استودیویی نوزاد سن ایده آل بین 5 تا 12 روز است. هنگامی که نوزادان آنقدر کوچک هستند که زمان زیادی را صرف خواب می کنند و هنوز هم به شکل های بسیار شیرین شبیه موقعیت هایی هستند که در هنگام رحم بودند. پس از گذشت دو هفته نوزادان رشد می کنند و شروع به کشش دست ها و پاها می کنند و به راحتی نمی توانند برای گرفتن عکس های این چنینی به راحتی پیچ بخورند و یا عمیق خواب ببینند، که برای بعضی از عکس ها و عکس ها در حوضچه هایی مانند سطل ها مورد نیاز است.

در اینجا چند نکته ی مهم که هنگام عکاسی باید به خاطر داشته باشید آورده شده است:

گرم کردن فضا !

من در استودیوی خودم را میبندم و از یک گرم کننده ی هوا در گوشه استودیو

برای گرم کردن اتاق تا دمای حدود هشتاد الی هشتاد و پنج درجه فارنهایت (۲۶-۲۹) سلسیوس استفاده می کنم.

این دما معمولا دمای مناسبی است که نوزاد را خوشحال نگه می دارد بخصوص زمانی که آنها قنداق می شوند.

از مطلع ساختن هر کدام از مشتریان در رابطه با دما و گرما اطمینان حاصل کنید و به آنها پیشنهاد کنید که  لباس های خنک و سبک برای خودشان به همراه داشته باشند.

گرم کردن دستها قبل از شروع عکاسی نوزادی

دستهای خودتان را بشویید همه ی جوانب احتیاط را در نظر بگیرید تا میکروب ها را منتشر نکنید، بخصوص برای نوزادانی که دارای سیستم ایمنی ضعیف و در حال رشد هستند . جواهرات نیندازید . من همیشه حلقه ام ، دستبند ، گوشواره و گردنبندم را در میاورم . با اینکه احتمال افتادن جواهرات شما کم است ،اما این احتمال صفر نیست .

ایمن ماندن نوزاد را ساده کنید .

از رایحه ها و عطرها دوری کنید. با اینکه حس بینایی و شنوایی نوزاد خیلی تیز نیستند اما حس بویایی آنها بسیار حساس است.

از  عطر و ادکلن و لوسیون ضدعفونی های قوی دست استفاده نکنید . استفاده از آنها می تواند کودک را به سرعت آشفته کند .

داشتن یک نویز سفید (صدای ملایم ) میتواند صدای هرگونه ضربه، به هم خوردن وسایل ، یا صدای دوربین عکاسی را که ممکن است کودک را از خواب بیدار کند، مهار کند.